විහාරස්ථානයක ඉදිකිරීම් සඳහා දායක වීමට අවස්ථාවක්

(එංගලන්තයේ ප්‍රියන්ත මහතා විසින් එවූ පණිවිඩයක්)

අති පූජණීය පිටිගල ගුණරතන ස්වාමින් වහන්සේ කලක් භාවනානුයෝගීව වැඩ සිටි ස්ථානයක් වන, කැකිරාවේ සිට 5 km පමණ දුරකින් වනගතව පිහිටි ශාන්ති ලෙන නම් වු ගල්කුටි 3 කින් සමන්විත කුඩා ප්‍රමාණයේ විහාරස්ථානයක සිදුකෙරෙමින් පවතින ඉදිකිරීම් කටයුතු සදහා පින්වත් ඔබ වෙත අවස්ථාවක් උදා වී තිබේ. දැනට මෙම ස්ථානයේ එක් භික්ෂුන් වහන්සේ නමක් පමණක් භාවනානුයෝගීව වැඩ සිටිනු ලැබේ.
මෙම කුඩා විහාරස්ථානය ඉතා දුෂ්කර වනගත ගල් ලෙන් 3 කින් සමන්විත ස්ථානයකි. එදිනෙදා අවශ්‍ය වන ප්‍රාථමික පහසුකම් (ජලය, විදුලිය, වැසිකිලි පහසුකම්) වුවද මෙම විහාස්ථානයේ ඉතා දුෂ්කර සහිතය. මෙම ස්ථානයෙහි පැවතුන විදුලි අඩුපාඩුව සදහා පින්වත් මහතෙකු විසින් විදුලි උත්පාදක ජෙනරේටරයක් වෙසක් දින අතිපූජණීය පිටිගල ගුණරතන ස්වාමින් වහන්සේගේ මූලිකත්වයෙන් පූජා කරන ලදී. එතුලින් විදුලු පහසුකම් සැපයුනද, වැඩකටයුතු නිමකළ නළ ළිදෙන් ජලය ලබා ගැනීම පිණිස එම විදුලි ශක්තිය ප්‍රමාණවත් නොවේ.

මෙම ගල්කුටි සහිත කුඩා විහාරස්ථානය පහසුකම් සියල්ලෙන් අති දුෂ්කර වන බැවින්, හැකි පමණින් පින්වත් සැමගේ උපකාර මැද යම් කිසි උසස් තත්වයකට පත්කිරීමට හැකිබව මාගේ (ප්‍රියන්ත) ඒකායන විශ්වාසයයි. පහසුකම් සම්පූර්ණ වූ කල මෙම ගල් ලෙන් තුල භික්ෂුන් වහන්සේලා 10 නමකට පමණ වැඩ සිටිය හැකි වනුයේය. බුදු මැදුර, ධාතු මන්දිරය පිහිටා තිබෙන්නේ මෙම සිදු කෙරෙමින් පවතින ගල් ලෙන තුලය.

එබැවින් සිදුකෙරෙමින් පවතින මෙම විහාරස්ථානයට පහත දක්වා ඇති ගොඩනැගිලි උපකරණ අවශ්‍ය වේ. හැකි පමණින් ඉදිකිරීම් කටයුතු සදහා දායක විය හැකි වුවද මුදල් පරිත්‍යාග සිදුකිරීමට කැමති පිංවතුන් අති පූජණීය පිටිගල ගුණරතන ස්වාමින් වහන්සේ සමග ඒ පිළිබදව සාකච්චා කල යුතුමය. (මෙම කිසිදු කටයුත්තක් සදහා පෞද්ගලිකව මා (ප්‍රියන්ත) විසින් කිසිදු මුදලක් බාර ගනු නොලැබේ) අනෙකුත් සියලු තොරතුරු සදහා අවශ්‍ය විමසීම් උදෙසා ඕනෑම අවස්ථාවක මා විසින් විමසීම් කරන්න.

මෙම ඉදිකිරීම් කටයුතු සදහා අවශ්‍ය වන සියලු මූලික වියදම රුපියල් 250000 ක් පමණ වේ. (ලක්‍ෂ දෙක හමාරක්) පින්වත් ඔබට හැකි පමණින් මේ සදහා දායකත්වය දැරිය හැකිය.
අවශ්‍ය ද්‍රව්‍ය :
වැලි කියුබ් 3
තීන්ත 20 (ලීටර්)
පීලර් රොබියලෑක් 20 (ලීටර්)
වැලි කඩදාසි
පොලිෂ් (පොලිතින් වාර්නිෂ්)
සීලර් 2 (ලීටර්)
තීන්ත ගෑමට රෝල් බ්‍රෂ්, පින්සල් (විවිධ ප්‍රමාණයෙන්)
කේසර් පොටි (බදාම විශේෂයකි) උර 20 ක් පමණ
ඉදිරිපස ලොකු දොර සැදීම
කබඩ් වල දොරවල් දැමීම
බුදු මැදුරට වීදුරු ප්‍රේම් සැදීම
ටයිල් දැමීම (වර්ග අඩි 210 පමණ)
වයරින් බට / බීඩින් පටි
ඉදිකිරීම් සදහා කම්කරු කුලිය

සියලු විමසීම සදහා :
අති පූජණීය පිටිගල ගුණරතන ස්වාමින් වහන්සේ
0094713476285
==================================================
ප්‍රියන්ත මහතා – එංගලන්තය (priabey@tiscali.it)
00447405980866 Mobile / Viber / WhatsApp
උතුම් පුණ්‍ය කර්මයකට දායක වී ඔබත් දෙලොව සුව සනසීම ලගා කරගන්න.
තෙරුවන් සරණයි